Το 1ο εταπ του Giro d’Italia του 2019 είναι ένας πρόλογος ατομικής χρονομέτρησης , η οποία θα αποτελέσει μια άμεση δοκιμασία για τα φαβορί της ΓΚ.

Η διαδρομή των 8.2 χλμ είναι επίπεδη για τα πρώτα 6 χλμ, πριν από την ανάβαση 2 χλμ στο τέλος, με μέση κλίση 9.7%.

Ο Primož Roglič (Jumbo-Visma) είναι το φαβορί για να πάρει τη νίκη και την ροζ φανέλα, μετά από ένα εντυπωσιακό ITT στο τελικό εταπ του Tour de Romandie, όπου νίκησε τον Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) .

Εδώ είναι οι χρόνοι έναρξης για όλους τους 176 αθλητές:

Χρόνοι εκκίνησης (Central European Time)

1. Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb – 4.50pm
2. Tanel Kangert (Est) EF Education First – 4.51pm
3. Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin – 4.52pm
4. Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale – 4.53pm
5. Miguel Angel Lopez (Col) Astana – 4.54pm
6. Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe – 4.55pm
7. Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick-Step – 4.56pm
8. Victor Campenaerts (Bel) Lotto-Soudal – 4.57pm
9. Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida – 4.58pm
10. Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ – 4.59pm
11. Amaro Antunes (Por) CCC – 5.00pm
12. Primož Roglič (Slo) Jumbo-Visma – 5.01pm
13. Mikel Landa (Esp) Movistar – 5.02pm
14. Damiano Cima (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 5.03pm
15. Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 5.04pm
16. Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo – 5.05pm
17. Giovanni Carboni (Ita) Bardiani-CSF – 5.06pm
18. Mark Renshaw (Aus) Dimension Data – 5.07pm
19. Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates – 5.08pm
20. Mike Nieve (Esp) Mitchelton-Scott – 5.09pm
21. Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy – 5.10pm
22. Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos – 5.11pm
23. Chad Haga (USA) Team Sunweb – 5.12pm
24. Hugh Carthy (GBr) EF Education First – 5.13pm
25. Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin – 5.14pm
26. Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale – 5.15pm
27. Ion Izagirre (Esp) Astana – 5.16pm
28. Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe – 5.17pm
29. James Knox (GBr) Deceuninck – Quick-Step – 5.18pm
30. Thomas De Gendt (Bel) Lotto-Soudal – 5.19pm
31. Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida – 5.20pm
32. Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ – 5.21pm
33. Victor de la Parte (Esp) CCC – 5.22pm
34. Laurens De Plus (Bel) Jumbo-Visma – 5.23pm
35. Richard Carapaz (Ecu) Movistar – 5.24pm
36. Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo Vini Fantini Faizanè – 5.25pm
37. Mattia Cattaneo Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 5.26pm
38. Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo – 5.27pm
39. Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF – 5.28pm
40. Danilo Wyss (Sui) Dimension Data – 5.29pm
41. Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates – 5.30pm
42. Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott -5.31pm
43. Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy – 5.32pm
44. Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos – 5.33pm
45. Sam Oomen (Ned) Team Sunweb – 5.34pm
46. Joseph Dombrowski (USA) EF Education First – 5.35pm
47. Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin – 5.36pm
48. Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale – 5.37pm
49. Andrey Zeits (Kaz) Astana – 5.38pm
50. Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe – 5.39pm
51. Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick-Step – 5.40pm
52. Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott – 5.41pm
53. Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida – 5.42pm
54. Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ – 5.43pm
55. Laurens Ten Dam (Ned) CCC – 5.44pm
56. Jos Van Emden (Ned) Jumbo-Visma – 5.45pm
57. Luis Mas (Esp) Movistar – 5.46pm
58. Marco Canola (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 5.47pm
59. Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 5.48pm
60. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo – 5.49pm
61. Lorenzo Rota (Ita) Bardiani-CSF – 5.50pm
62. Scott Davies (Gbr) Mitchelton-Scott – 5.51pm
63. Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates – 5.52pm
64. Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott – 5.53pm
65. Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy – 5.54pm
66. Jhonn Narvaes Prado (Ecu) Team Ineos – 5.55pm
67. Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb – 5.56pm
68. Nathan Brown (USA) EF Education First – 5.57pm
69. Jenthe Biermans (Bel) Trek-Segafredo – 5.58pm
70. Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale – 5.59pm
71. Jan Hirt (Cze) Astana – 6.00pm
72. Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe – 6.01pm
73. Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 6.02pm
74. Jelle Vanendert (Bel) Lotto-Soudal – 6.03pm
75. Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida – 6.04pm
76. Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ – 6.05pm
77. Francisco Vento (Esp) CCC – 6.06pm
78. Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma – 6.07pm
79. Hector Carretero (Esp) Movistar – 6.08pm
80. Giovanni Lonardi (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 6.09pm
81. Matteo Mantaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 6.10pm
82. Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo – 6.11pm
83. Luca Covili (Ita) Bardiani-CSF – 6.12pm
84. Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data – 6.13pm
85. Tom Bohli (Sui) UAE Team Emirates – 6.14pm
86. Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott – 6.15pm
87. Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy – 6.16pm
88. Eddie Dunbar (Irl) Team Ineos – 6.17pm
89. Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb – 6.18pm
90. Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First – 6.19pm
91. Reto Hollenstein (Sui) Katusha-Alpecin – 6.20pm
92. François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale – 6.21pm
93. Pello Bilbao (Esp) Astana – 6.22pm
94. Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe – 6.23pm
95. Mikkel Honoré (Den) Deceuninck – Quick-Step – 6.24pm
96. Jasper De Buyst – (Bel) Lotto-Soudal – 6.25pm
97. Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida – 6.26pm
98. Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ – 6.27pm
99. Jakub Mareczko (Ita) CCC – 6.28pm
100. Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma – 6.29pm
101. Antonio Pedrero (Esp) Movistar – 6.30pm
102. Juan José Lobato (Esp) Nippo Vini Fantini Faizanè – 6.31pm
103. Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 6.32pm
104. Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo – 6.33pm
105. Mirco Maestri (Ita) Bardiani-CSF – 6.34pm
106. Ben O’Connor (Aus) Dimension Data – 6.35pm
107. Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates – 6.36pm
108. Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott – 6.37pm
109. Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy – 6.38pm
110. Sebastián Henao (Col) Team Ineos – 6.39pm
111. Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb – 6.40pm
112. Sacha Modolo (Ita) EF Education First – 6.41pm
113. Vlacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin – 6.42pm
114. Nico Denz (Ger) Ag2r La Mondiale – 6.43pm
115. Mauele Boaro (Ita) Astana – 6.44pm
116. Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe – 6.45pm
117. Florian Senechal (Fra) Deceuninck – Quick-Step – 6.46pm
118. Roger Kluge (Ger) Lotto-Soudal – 6.47pm
119. Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida – 6.48pm
120. Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ – 6.49pm
121. Josef Černý (Cze) CCC – 6.50pm
122. Tom Leezer (Ned) Jumbo-Visma – 6.51pm
123. José Rojas (Esp) Movistar – 6.52pm
124. Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo Vini Fantini Faizanè – 6.53pm
125. Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 6.54pm
126. Markel Irizar (Esp) Trek-Segafredo – 6.55pm
127. Umberto Orsini (Ita) Bardiani-CSF – 6.56pm
128. Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data – 6.57pm
129. Juan Molano (Col) UAE Team Emirates – 6.58pm
130. Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott – 6.59pm
131. Connor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy – 7.00pm
132. Ivan Sosa (Col) Team Ineos – 7.01pm
133. Jai Hindley (Aus) Team Sunweb – 7.02pm
134. Sean Bennett (USA) EF Education First – 7.03pm
135. Daniel Navarro (Esp) Katusha-Alpecin – 7.04pm
136. Lawrence Warbasse (USA) Ag2r La Mondiale – 7.05pm
137. Davide Villella (Ita) Astana – 7.06pm
138. Pawel Pojanski (Pol) Bora-Hansgrohe – 7.07pm
139. Eros Capecchi (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 7.08pm
140. Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto-Soudal – 7.09pm
141. Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida – 7.10pm
142. Jacopo Gurnieri (Ita) Groupama-FDJ – 7.11pm
143. Lukasz Owsian (Pol) CCC – 7.12pm
144. Antwan Tolhoek (Ned) Jumbo-Visma – 7.13pm
145. Andrey Amador (Crc) Movistar – 7.14pm
146. Nicola Bagioli (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 7.15pm
147. Miguel Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec – 7.16pm
148. William Clarke (Aus) Trek-Segafredo – 7.17pm
149. Paolo Simion (Ita) Bardiani-CSF – 7.18pm
150. Ryan Gibbons (Rsa) Dimension Data – 7.19pm
151. Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates – 7.20pm
152. Jack Bauer (Nzl) Mitchelton-Scott – 7.21pm
153. Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy – 7.22pm
154. Christian Knees (Ger) Team Ineos – 7.23pm
155. Rob Power (Aus) Team Sunweb – 7.24pm
156. Matti Breschel (Den) EF Education First – 7.25pm
157. Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin – 7.26pm
158. Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale – 7.27pm
159. Dario Cataldo (Ita) Astana – 7.28pm
160. Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe – 7.29pm
161. Elia Viviani (Ita) Deceuninck – Quick-Step – 7.30pm
162. Adam Hansen (Aus) Lotto-Soudal – 7.31pm
163. Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida – 7.32pm
164. Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ – 7.33pm
165. Kamil Gradek (Pol) CCC – 7.34pm
166. Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma – 7.35pm
167. Jasha Sütterlin (Ger) Movistar – 7.36pm
168. Ivan Santaromita (Ita) Nippo Vini Fantini Faizanè – 7.37pm
169. Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec – 7.38pm
170. Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo – 7.39pm
171. Manuel Senni (Ita) Bardiani-CSF – 7.40pm
172. Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data – 7.41pm
173. Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates – 7.42pm
174. Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott – 7.43pm
175. Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy – 7.44pm
176. Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos – 7.45pm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Γιατί δεν χάνουμε βάρος, ενώ κάνουμε δίαιτα;

Γιατί δεν χάνουμε βάρος, ενώ κάνουμε δίαιτα; Έχουμε περιορίσει τις θερμίδες και δεν λειτου…