Προεπισκόπηση αγώνα αντοχής U23 – Λίστα εκκίνησης

Σήμερα στις 14:15 ώρα Ελλάδος, ο αγώνας αντοχής των ανδρών, μέχρι 23 χρονών. Η διαδρομή αποτελείται από ένα σιρκουί 10 γύρων, γύρω από το Μπέργκεν, συνολικού μήκους 191 χλμ.

Διαδρομή

Το σιρκουί ξεκινάει με μια επίπεδη απόσταση 200μ σε μια καλά φωτισμένη σήραγγα, πριν οι αθλητές φτάσουν στη γέφυρα Puddefjords.

Μετά από 2 χλμ., η πρώτη ανάβαση τους περιμένει στο Solheimsviken. Είναι περίπου 500 μέτρα, αλλά θα είναι γεμάτο με πολλούς οπαδούς. Η δεύτερη ανάβαση έρχεται μετά από περίπου 5 χλμ, και τώρα οι αθλητές θα αντιμετωπίσουν 1 χλμ., με μέση κλίση 5%.

Για το πρώτο μέρος του αγώνα, ο αγώνας θα είναι σχετικά εύκολος. Οι ομάδες θα προετοιμάζονται για την τελευταία και κύρια ανάβαση στο βουνό Ulriken, μήκους 1.4 χλμ. Με μέση κλίση στο 6,5%, θα προσφέρει ευκαιρίες για αποσπάσεις.

Μετά το μαγευτικό θέαμα στο βουνό Ulriken, υπάρχει τεχνική κατάβαση, για περίπου 1 χλμ, και μετά ένα επίπεδο προς το κέντρο της πόλης.

Τα τελευταία 2,5 χιλιόμετρα είναι επίπεδα, χωρίς απότομες στροφές και κόμβους.

Καλή δύναμη στους Φαραντάκης Στέλιος & Σούλιος Ζήσης, που θα αγωνιστούν με τα νούμερα 170 & 171 αντίστοιχα.

Όνομα Αθλητή (Χώρα)

1 Kristoffer Halvorsen (Norway)
2 Ole Forfang (Norway)
3 Tobias Foss (Norway)
4 Anders Skaarseth (Norway)
5 Rasmus Fossum Tiller (Norway)
6 Syver Westgaard Waersted (Norway)
7 Kasper Asgreen (Denmark)
8 Mikkel Bjerg (Denmark)
9 Mikkel Froelich Honore (Denmark)
10 Casper Pedersen (Denmark)
11 Michael Carbel Svendgaard (Denmark)
12 Jonas Gregaard Wilsly (Denmark)
13 Piet Allegaert (Belgium)
14 Stan Dewulf (Belgium)
15 Bjorg Lambrecht (Belgium)
16 Senne Leysen (Belgium)
17 Jasper Philipsen (Belgium)
18 Emiel Planckaert (Belgium)
19 Franck Bonnamour (France)
20 Benoit Cosnefroy (France)
21 Jeremy Lecroq (France)
22 Valentin Madouas (France)
23 Benjamin Thomas (France)
24 Damien Touze (France)
25 Scott Davies (Great Britain)
26 Ethan Hayter (Great Britain)
27 James Knox (Great Britain)
28 James Shaw (Great Britain)
29 Mark Stewart (Great Britain)
30 Oliver Wood (Great Britain)
31 Nikolai Cherkasov (Russian Federation)
32 Artem Nych (Russian Federation)
33 Petr Rikunov (Russian Federation)
34 Pavel Sivakov (Russian Federation)
35 Dmitrii Strakhov (Russian Federation)
36 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Colombia)
37 Daniel Felipe Martinez Poveda (Colombia)
38 Wilmar Andres Paredes Zapata (Colombia)
39 John Anderson Rodriguez Salazar (Colombia)
40 Marc Hirschi (Switzerland)
41 Gino Mader (Switzerland)
42 Patrick Muller (Switzerland)
43 Lukas Ruegg (Switzerland)
44 Roman Lehky (Czech Republic)
45 Jakub Otruba (Czech Republic)
46 Michal Schlegel (Czech Republic)
47 Edoardo Affini (Italy)
48 Vincenzo Albanese (Italy)
49 Giovanni Carboni (Italy)
50 Nicola Conci (Italy)
51 Matteo Moschetti (Italy)
52 William Barta (United States of America)
53 Ian Garrison (United States of America)
54 Brandon Mcnulty (United States of America)
55 Justin Oien (United States of America)
56 Neilson Powless (United States of America)
57 Pascal Eenkhoorn (Netherlands)
58 Fabio Jakobsen (Netherlands)
59 Joris Nieuwenhuis (Netherlands)
60 Julius Van Den Berg (Netherlands)
61 Bram Welten (Netherlands)
62 Kevin Geniets (Luxembourg)
63 Pit Leyder (Luxembourg)
64 Tom Wirtgen (Luxembourg)
65 Jai Hindley (Australia)
66 Callum Scotson (Australia)
67 Robert Stannard (Australia)
68 Michael Storer (Australia)
69 Mark Downey (Ireland)
70 Daire Feeley (Ireland)
71 Darragh O’mahony (Ireland)
72 Adam Stenson (Ireland)
73 Matthew Teggart (Ireland)
74 Takeaki Amezawa (Japan)
75 Atsushi Oka (Japan)
76 Hayato Okamoto (Japan)
77 Rei Onodera (Japan)
78 Masaki Yamamoto (Japan)
79 Francisco Campos (Portugal)
80 André Carvalho (Portugal)
81 Jose Fernandes (Portugal)
82 Ivo Oliveira (Portugal)
83 Benjamin Brkic (Austria)
84 Markus Freiberger (Austria)
85 Patrick Gamper (Austria)
86 Yevgeniy Gidich (Kazakhstan)
87 Yuriy Natarov (Kazakhstan)
88 Vadim Pronskiy (Kazakhstan)
89 Grigoriy Shtein (Kazakhstan)
90 Dinmukhammed Ulysbayev (Kazakhstan)
91 Anatolii Budiak (Ukraine)
92 Vitaliy Novakovskyi (Ukraine)
93 Mykyta Zubenko (Ukraine)
94 Patrick Haller (Germany)
95 Lennard Kamna (Germany)
96 Max Kanter (Germany)
97 Florian Nowak (Germany)
98 Johannes Schinnagel (Germany)
99 Jason Andrey Huertas Araya (Costa Rica)
100 Daniel Jara Rodriguez (Costa Rica)
101 Matias Alejandro Munoz Tapia (Chile)
102 Tomas Contte (Argentina)
103 German Nicolas Tivani Perez (Argentina)
104 Uladzimir Harakhavik (Belarus)
105 Aleksandr Riabushenko (Belarus)
106 Yahor Shpakouski (Belarus)
107 Vasili Strokau (Belarus)
108 Ilya Volkau (Belarus)
109 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mexico)
110 Alan Banaszek (Poland)
111 Piotr Brozyna (Poland)
112 Kamil Malecki (Poland)
113 Michal Paluta (Poland)
114 Szymon Sajnok (Poland)
115 Ka Hoo Fung (Hong Kong, China)
116 Roy Roukoz (Lebanon)
117 Jaakko Hanninen (Finland)
118 Joni Kanerva (Finland)
119 Elgun Alizada (Azerbaijan)
120 Musa Mikayilzade (Azerbaijan)
121 Lucas Eriksson (Sweden)
122 Gustav Hoog (Sweden)
123 Erik Sandersson (Sweden)
124 Jan Andrej Cully (Slovakia)
125 Karl Patrick Lauk (Estonia)
126 Silver Maoma (Estonia)
127 Norman Vahtra (Estonia)
128 Karl-Arnold Vendelin (Estonia)
129 Eriks Toms Gavars (Latvia)
130 Klavs Rubenis (Latvia)
131 Hector Carretero (Spain)
132 Jaime Castrillo Zapater (Spain)
133 Ivan Garcia Cortina (Spain)
134 Jon Irisarri Rincon (Spain)
135 Sergio Samitier Samitier (Spain)
136 Dusan Rajovic (Serbia)
137 Matic Groselj (Slovenia)
138 Ziga Jerman (Slovenia)
139 Gasper Katrasnik (Slovenia)
140 Izidor Penko (Slovenia)
141 Tadej Pogacar (Slovenia)
142 Awet Habtom Tekle (Eritrea)
143 Saymon Musie Mehari (Eritrea)
144 Zemenfes Selemun (Eritrea)
145 Mehari Tesfatsion (Eritrea)
146 Joseph Areruya (Rwanda)
147 Samuel Mugisha (Rwanda)
148 Jack Burke (Canada)
149 Pier-Andre Cote (Canada)
150 Alexander Cowan (Canada)
151 Marc-Antoine Soucy (Canada)
152 Nickolas Zukowsky (Canada)
153 Omer Goldshtein (Israel)
154 Christofer Jurado Lopez (Panama)
155 Sam Dobbs (New Zealand)
156 Regan Gough (New Zealand)
157 Luke Mudgway (New Zealand)
158 Nikolay Genov (Bulgaria)
159 Andreas Miltiadis (Cyprus)
160 Daniel Moricz (Hungary)
161 Barnabas Peak (Hungary)
162 Janos Zsombor Pelikan (Hungary)
163 Attila Valter (Hungary)
164 Victor Langellotti (Monaco)
165 Yacine Hamza (Algeria)
166 Abderrahmane Mansouri (Algeria)
167 Islam Mansouri (Algeria)
168 Andrej Petrovski (Macedonia)
169 Tegshbayar Batsaikhan (Mongolia)
170 Stylianos Farantakis (Greece)
171 Zisis Soulios (Greece)
172 Orluis Aular (Venezuela)
173 Mauricio Moreira (Uruguay)
174 Zahiri Abderrahim (Morocco)
175 Mehdi Chokri El (Morocco)
176 Mohcine El Kouraji (Morocco)
177 Soufiane Sahbaoui (Morocco)
178 Charles Kagimu (Uganda)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

A journey beyond – Βίντεο

Ο Marc Maurer ποδηλάτησε 5600 χλμ, ξεκινώντας από την Κωνσταντινούπολη, διασχίζοντας τον Κ…