Με νέους πρωταγωνιστές  και ελπιδοφόρες εμφανίσεις η 6η μέρα του Bike Odyssey 2019! 

Με μεγάλο στιγμιότυπο την άφιξη των αθλητών του Νότιου 4ήμερου αγώνα ολοκληρώθηκε η 6η μέρα του Bike Odyssey 2019.

Ο σημερινός αγώνας αποτελούσε ένα από τα πιο ξεχωριστά στάδια της διοργάνωσης, καθώς επρόκειτο για έναν αγώνα ομαδικής χρονομέτρησης, μεγέθους 6 χιλιομέτρων κατά προσέγγιση, στα σοκάκια και περιμετρικά του γραφικού χωριού του Κρικέλλου.

Παράλληλα, η άφιξη των αθλητών του Νότιου 4ήμερου αγώνα προσέδωσε μία φρέσκια πνοή, καθώς προστέθηκαν νέες ομάδες και πρωταγωνιστές που αναμένεται να προσδώσουν και άλλο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα που ξεχώρισε με την απόδοσή της, ήταν η Ελληνική Εθνική Ομάδα, η οποία έλαβε μέρος στον αγώνα με δύο ομάδες, αυτές των Περικλή Ηλία και Αντωνιάδη Δημήτρη από τη μία, και του Μόλλα Αμέτ Αλή Όγλου και Τσορτουκίδη Ηλία από την άλλη. Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν πολύ δυναμικές εμφανίσεις και τερμάτισαν με εμφανώς καλύτερο χρόνο από όλες τις υπόλοιπες ομάδες του αγώνα!

Η Εθνική Ομάδα θα λάβει μέρος και στο Νότιο 4ήμερο αγώνα, και αναμένεται να αφήσει το αποτύπωμά της και στο 2ο σκέλος της φετινής διοργάνωσης.

Πλέον όλοι αναμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον τον αυριανό αγώνα, αφενός για να γνωρίσουμε καλύτερα του αθλητές του Νότιου 4ήμερου αγώνα, αφετέρου για τις μάχες που θα πραγματοποιηθούν για το καλύτερο πλασάρισμα στη Γενική Κατάταξη στον 9ήμερο αγώνα!

9DAYS

PLACE TEAM NAME ATHLETES NAMES TIME
1 AVRA SOUVATZOGLOU GRIGORIS-KOURMPETIS ANESTIS 00:19:37
2 BIKEBOARD.AT REN’E REIDINGER-CHRISTIAN MEYER 00:20:46
3 SCHC TEAM POLAND FIDYTEK TOMASZ-BARAN MARCIN 00:21:03
4 BEASTIE BIKERZ MASTERS WOLFGANG FAβBENDER-THOMAS WIMMER 00:21:30
5 FEELS GOOD LIKE A MTF FRAILE LUIS-AMMORICH JULIAN 00:22:03
6 HEROES & ZEROS TSOULOUHAS GEORGE-DUDEK BO 00:22:23
7 PRO TRENER NOVIKOVA ANNA-ZAMOTIN OLEG 00:22:28
8 LYON MOUNTAIN TRAIL CLAUDE BOUBIDI-ROBIN DEVIRAUX 00:22:34
9 KATUSHA FANS KAZANIAK BARABONKOV ANDREY-ZHEKO STOYCHEV 00:22:59
10 FLATT OUT ZOTOS MICHEAL-TAMPAROPOULOS ARISTOTELIS 00:24:27
11 BEASTIE BIKERZ ROOKIES KAISER THOMAS-REINDL BERND 00:24:40
12 VITA4YOU.GR SAMOLADAS ANTONIS-FRAGKOYLIS GIORGOS 00:25:53
13 O.P.O.P. 1 KOUTSOGIANNIS THANASIS-KARAPAS TASOS 00:26:13
14 BEASTIE BIKERZ VETERANS HILTSCHER WOLFGANG-MARX THOMAS 00:26:29
15 127 YEARS FROM HAMBURG RUDIGER WESSKAM-RUDIGER ROHDE 00:28:53
16 KASTRINI KOURSARI KALEBUBAS MICHEAL-KOTOPOULOS THODORIS 00:37:33
17 LYON MOUNTAIN TRAIL XAVIER ROLLAND 00:20:34

 

4DAYS SOUTH OPEN_Prologue

PLACE TEAM NAME ATHLETES NAMES TIME
1 MOUNTAIN -BIKERS Panos Vergetopoulos-Karagiannis Ilias 00:23:04
2 Evolution Stathis Dimitris-Bakathanasis Giannis 00:23:59
3 Faros Cycling Club Laccotripes Kyriacos-Loizos Georgios 00:24:02
4 Kouladia Drosos Alexandros-Valavanis Dimostenis 00:25:25
5 BN Cycling team Davaris Kostas-Tzanetos Nikos 00:26:02
6 Roughless Smprinis Kostas-Katsoulas Nikos 00:26:18
7 Demarrage – ProAction Ioannis Berdempes-Hu Deming 00:26:23
8 Beer Rollers Platanias John-Zafiropoulos Apostolis 00:28:16
9 Anathema the Time Kolovos  Dionisis-Athanasios Stathopoulos 00:29:40
10 BN Cycling 3 Theodoridis Christos-Patsis Konstantinos 00:30:46
11 CTT Tsomlektsoglou Alexandros-Kalogeras Dimitris 00:31:18
12 Doctors Lytras Stathis-Eleftheriadis Elias 00:31:57
13 Penultimates Memos Arion-Tsakonas Nasos 00:33:38
14 Broken-back Mountain Mouzakis Foivos-Bitsanis Evangelos 00:38:48
15 Long Way Home Meneklis Vassilis-Kostas Giorgos 00:40:00
16 Old Boys Simonetatos Andreas-Mproutzos Hlias 00:40:33

4DAYS SOUTH UCI_Prologue

PLACE TEAM NAME ATHLETES NAMES TIME
1 GREEK NATIONAL TEAM ILIAS PERIKLIS-ANTONIADIS DIMITRIOS 00:16:37
2 GREEK NATIONAL TEAM MOLLA AMET ALI OGLOU CHAROUN-TSORTOUKTSIDIS ILIAS 00:17:55
3 FUKAYA RACING Yuta Matsumoto-Ryo Takeuchi 00:18:58

 

9 Days Bike Odyssey Overall Results

PLACE TEAM NAME ATHLETES NAME TIME
1 AVRA Suvatzoglou Grigoris / Kourmpetis Anestis 19:07:29
2 bikeboard.at René Reidinger / Christian Meyer 20:09:39
3 SCHC TEAM POLAND Fidytek Tomasz / Baran Marcin 20:55:55
4 Beastie Bikerz Masters Wolfgang Faßbender / Thomas Wimmer 21:56:59
5 Feels good like a MTF Fraile Luis / Amorrich Julian 22:20:41
6 Heroes & Zeros Tsoulouhas George / Dudek Bo 22:48:48
7 Pro Trener Novikova Anna / Zamotin Oleg 22:51:56
8 Flatt out Zotos Michael / Tamparopoulos Aristotelis 24:30:24
9 Beastie Bikerz Rookies Kaiser Thomas / Reindl Bernd 24:37:48
10 Katusha Fans Kazanlak Romanov Andrey / Zheko Stoychev 24:45:04
11 Vita4you.gr Samoladas Antonis / Fragkoulis George 25:30:33
12 Beastie Bikerz Veterans Hiltscher Wolfgang / Marx Thomas 25:39:09
13 LYON MOUNTAIN TRAIL CLAUDE BOUBIDI / ROBIN DERIVAUX 25:43:00
14 O.P.O.P. 1 KOUTSOGIANNIS ATHANASIOS / KARAPAS ANSTASIOS 30:25:43
15 127 years from Hamburg Rüdiger Weskamm / Rüdiger Rohde 32:13:09
16 Kastrini Koursari Kalebubas Micheal / Kotopoulos Thodoris 32:15:51
17 LYON MOUNTAIN TRAIL XAVIER ROLLAND 28:42:36

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Trans Pyrenees No3 – Βίντεο

Κάθε χρόνο, η ιστορία του να διασχίζεις τα Πυρηναία, να κυλάς με την μεταβλητότητα του κλί…