Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς του περιφερειακού πρωταθλήματος ορεινής ποδηλασίας Cross Country σε σιρκουί (XCC) που διοργάνωσε στην Ρόδο την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020, η Τοπική Επιτροπή Δωδεκάνησου.

Η εκκίνηση δόθηκε στην προγραμματισμένη ώρα, ακριβώς στις 10.00, με μεγάλη συμμέτοχή και διάθεση από τους αθλητές.

Φέτος διανύουμε μία πολύ ιδιαίτερη και δύσκολη χρονιά, μια χρονιά που κράτησε τους αθλητές μακριά από πολλές διοργανώσεις, μια χρονιά που ανάγκασε τους συλλόγους να αναβάλουν ή και να ματαιώσουν προγραμματισμένους αγώνες.

Αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία στον περιφερειακό πρωτάθλημα των αθλητών από τα ποδηλατικά σωματεία της Κω, που αν συνεχίσουνε με το ίδιο μεράκι θα αλλάξουν τα δεδομένα που υπήρχαν έως σήμερα στην τοπική ποδηλασία.

Τοπική επιτροπή Δωδεκανήσου – Δελτίο Τύπου

Στους αθλητές που αγωνιστήκαν αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τις όλες τις επιδόσεις τους και για την αξιέπαινη προσπάθειά τους.

Με εκτίμηση,

Τα μέλη του Δ/Σ της Τ.Ε.Δ.

Τις 6 πρώτες θέσεις του αγώνα, ανά κατηγορία, κατέλαβαν:

ΤΟΠΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ
ΡΟΔΟΣ, 27/9/2020
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ CROSS COUNTRY
ΜΙΝΙ μικρά ΑΡΣΕΝΙΚΑ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 18995 ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 105 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ 0:15:46
2 19757 ΡΟΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 46 ΦΙΛΙΝΟΣ ΚΩ 0:15:52
3 19720 ΚΑΡΑΜΕΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 43 ΚΩΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ 0:15:58
4 19719 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 44 ΚΩΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ 0:16:01
5 19755 ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 42 ΚΩΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ – 1 ΣΤΡΟΦΗ
6 19372 ΜΠΑΔΑΝΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ 1 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -3 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΜΙΝΙ μικρά ΘΗΛΥΚΑ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 Γ2914 ΝΤΡΙΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 83 Π.Ο. ΚΩ 0:15:30
2 Γ2903 ΑΛΕΥΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 82 Π.Ο. ΚΩ 0:15:30
3 Γ2974 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΦΩΚΙΑΝΟΥ 72 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ 0:15:41
4 Γ2798 ΓΑΒΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ,ΡΑΦΑΕΛΑ 7 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 0:15:46
5 Γ2897 ΚΟΥΖΟΥΚΑ ΕΥΔΟΞΙΑ 77 Π.Ο. ΚΩ 0:15:53
6 Γ2828 ΠΙΛΑΤΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 107 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ -3 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 17273 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 13 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 31:50:00
2 18903 ΑΛΕΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 81 Π.Ο. ΚΩ 31:56:00
3 18887 ΧΟΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 80 Π.Ο. ΚΩ 32:05:00
4 18126 ΤΡΙΑΝΤΕΝΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 69 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ 32:42:00
5 17158 ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 14 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -1 ΣΤΡΟΦΗ
6 19723 ΚΑΡΑΜΕΤΣΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 40 ΚΩΑΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ -1 ΣΤΡΟΦΗ
ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΘΗΛΥΚΑ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 Γ2531 ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ 103 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ 22:41
2 Γ2861 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 22 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 22:42
3 Γ2727 ΜΠΕΝΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΕΛΕΝΗ 54 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 22:50
4 Γ2713 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 24 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 23:01
5 Γ2984 ΜΑΡΚΟΥ -ΝΙΚΑΝΔΡΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 55 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ -3 ΣΤΡΟΦΕΣ
6 Γ2729 ΠΑΡΑΠΟΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 56 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ -4 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 Γ2543 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ 66 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ 0:32:30
2 Γ2714 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΜΠΟΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 141 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 0:32:30
3 Γ2570 ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 65 ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ -9 ΣΤΡΟΦΕΣ
4 Γ2829 ΠΙΛΑΤΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 100 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ -10 ΣΤΡΟΦΕΣ
5 Γ2569 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 134 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -10 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 17106 ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ 113 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ 0:31:28
2 19266 ΚΑΡΝΕΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 79 Π.Ο. ΚΩ 0:31:32
3 15866 ΚΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 27 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 0:31:49
4 16974 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΑΣ-ΜΑΡΙΝΟΣ 114 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ -1 ΣΤΡΟΦΗ
5 17108 ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 112 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ -5 ΣΤΡΟΦΕΣ
6 16825 ΤΡΟΥΛΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 102 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ -7 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΠΑΙΔΩΝ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 15644 ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 84 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ 0:47:01
2 19756 ΚΙΟΤΣΕΟΓΛΟΥ ΑΛΗΣ ΠΕΡΚΕ 38 ΚΩΑΚΟΣ Ο.Π. -2 ΣΤΡΟΦΕΣ
3 18935 ΣΚΑΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ,ΑΓΓΕΛΟΣ 35 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -6 ΣΤΡΟΦΕΣ
4 17107 ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΣΠΥΡΟΣ,ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 116 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ -7 ΣΤΡΟΦΕΣ
5 15758 ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 115 Α.Ο. ΑΘΛΟΣ -8 ΣΤΡΟΦΕΣ
6 19776 ΚΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 37 ΚΩΑΚΟΣ Ο.Π. -10 ΣΤΡΟΦΕΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΟΠΕΝ)
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 Γ2777 ΧΑΤΖΗΣΤΕΦΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 99 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ 0:46:03
2 Γ2715 ΣΙΦΟΝΙΟΥ ΔΑΝΑΗ 118 Α.Ο.ΑΘΛΟΣ 0:47:09
3 Γ2931 ΑΜΠΟΥΜΠΑΚΡ ΝΑΝΤΙΑ 74 Π.Ο.ΚΩ -1 ΣΤΡΟΦΗ
ΑΝΔΡΩΝ – ΕΦΗΒΩΝ
A/A ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ NΟΥΜΕΡΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΘΛΗΤΗ
1 13671 ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Ε) 59 Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1:03:26
2 13672 ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ (Ε) 95 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -1 ΣΤΡΟΦΗ
3 14556 ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (Ε) 92 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -1 ΣΤΡΟΦΗ
4 11052 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 86 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -1 ΣΤΡΟΦΗ
5 18137 ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ε) 94 ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ -1 ΣΤΡΟΦΗ
6 15605 ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 97 Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ -1 ΣΤΡΟΦΗ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Προκήρυξη – 2η ανάβαση Λάλα «Σπύρος Σταθόπουλος»

Ο «ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ» διοργανώνει ποδηλατικό διασυλλογικό αγώνα στο Λάλα  Ηλείας …